Haberler

İTÜ-KOSGEB Teknolojik Geliştirme Merkezi Müdürlüğü'ne ziyaret

(20 Ağustos 2009 Perşembe)

Dernek Başkanımız Altay Onur Ayazağa'daki İTÜ-KOSGEB Teknolojik Geliştirme Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret ederek temaslarda bulundu.

AYMED Baskani Mak Y. Müh. Altay Onur 13 Agustos 2009 tarihinde ITÜ-KOSGEB Teknolojik Arastirma Merkezini ziyaret etti. Sanayi-Üniversite isbirligi çerçevesinde STK'larin destegi konusunda görüs alis verisinde bulunmak ve olasi ortaklik projeleri hakkinda bilgi almak amaciyla ITÜ-KOSGEB Teknoloji Gelistirme Merkezi (TGM) Müdürülügünde KOBI Uzmani Sayin Yusuf Süleyman Karadag ile görüsen Altay Onur, AYMED bünyesinde sanayi kuruluslarinda çalisan bir çok mühendis ve degisik branslarda faaliyet gösteren uzman oldugunu belirterek KOSGEB tarafindan desteklenen projelerde yer alamk istediklerini ve bu kapsamda gerekirse KOBI'lere danismanlik, egitim ve proje destegi verebileceklerini belirtti.

KOBI Uzmani Y. Süleyman Karadag, Türkiyenin çikisinin Ar-Ge'de oldugunu, TGM bünyesinde bir çok önemli patentler almis ve teknoloji projeleri yürüten kuluçka firmalari bulundugunu, sanayi-üniversite isbirliginde bu tür TGM'lerinin önemli bir rol oynadigini belirtti. AYMED gibi sivil toplum kuruluslarinin özellikle isletme gelistirme projelerinde yer alabilecegini, bu konuda KOBI'lerle temas kurularak potansiyel projeler olusturulmasi gerektigini ve stratejik yol hairtalarinin olusturulmasinda, yönetim sistemleri destegi ve danismanlik hizmetlerinin verilmesi gibi konularin AYMED üyelerinin ilgisini çekecegini söyledi. Bunun yani sira TÖSYÖV gibi kuruluslara destek vermek amaciyle kurulan destekleme derneklerinin de AYMED ile ortak projelerde yer alabilecegini belirten Süleyman Karadag, özellikle AB destekli projelerde yer almanin AYMED vizyonuna uygun olacagini ve bu konuda AYMED'de TGM olarak her türlü isbirligi destegi verebileceklerini belirtti.

 

<< Geri Dön

Sosyal medya hesaplarımız güncelleniyor (9 Aralık 2020 Çarşamba)

19. Olağan GK toplantısı 26 Haziran 2020 günü online meeting şeklinde yapılacak (29 Haziran 2020 Pazartesi)

Nisan ayında yapılması planlan GK toplantısı ertelendi (4 Mayıs 2020 Pazartesi)

Tüm Duyurular

FMEA Standartları, Endüstriyel Uygulamalar ve Yeni FMEA Yaklaşımı webinarı 28 Mart 20201 Pazar günü gerçekleşti (28 Mart 2021 Pazar)

Yeni nesil sensörler, büyük veri, arttırılmış gerçeklik, eklemeli imalat, sürücüsüz araçlar, dijital ikiz, cobot ve dronlar "yok edici inovasyonun" enstrumanları olarak lojistik sektörüne yenilikler ve yok oluşlar getirecek (15 Şubat 2021 Pazartesi)

“Dijital dönüşüm nedir?” sorusunun yanıtını arayacağız. Dijital dönüşümün temelleri, Endüstri 4.0, endüstri devriminin tarihçesi ..... (4 Şubat 2021 Perşembe)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2021 © AYMED