Haberler

İTÜ-KOSGEB Teknolojik Geliştirme Merkezi Müdürlüğü'ne ziyaret

(20 Ağustos 2009 Perşembe)

Dernek Başkanımız Altay Onur Ayazağa'daki İTÜ-KOSGEB Teknolojik Geliştirme Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret ederek temaslarda bulundu.

AYMED Baskani Mak Y. Müh. Altay Onur 13 Agustos 2009 tarihinde ITÜ-KOSGEB Teknolojik Arastirma Merkezini ziyaret etti. Sanayi-Üniversite isbirligi çerçevesinde STK'larin destegi konusunda görüs alis verisinde bulunmak ve olasi ortaklik projeleri hakkinda bilgi almak amaciyla ITÜ-KOSGEB Teknoloji Gelistirme Merkezi (TGM) Müdürülügünde KOBI Uzmani Sayin Yusuf Süleyman Karadag ile görüsen Altay Onur, AYMED bünyesinde sanayi kuruluslarinda çalisan bir çok mühendis ve degisik branslarda faaliyet gösteren uzman oldugunu belirterek KOSGEB tarafindan desteklenen projelerde yer alamk istediklerini ve bu kapsamda gerekirse KOBI'lere danismanlik, egitim ve proje destegi verebileceklerini belirtti.

KOBI Uzmani Y. Süleyman Karadag, Türkiyenin çikisinin Ar-Ge'de oldugunu, TGM bünyesinde bir çok önemli patentler almis ve teknoloji projeleri yürüten kuluçka firmalari bulundugunu, sanayi-üniversite isbirliginde bu tür TGM'lerinin önemli bir rol oynadigini belirtti. AYMED gibi sivil toplum kuruluslarinin özellikle isletme gelistirme projelerinde yer alabilecegini, bu konuda KOBI'lerle temas kurularak potansiyel projeler olusturulmasi gerektigini ve stratejik yol hairtalarinin olusturulmasinda, yönetim sistemleri destegi ve danismanlik hizmetlerinin verilmesi gibi konularin AYMED üyelerinin ilgisini çekecegini söyledi. Bunun yani sira TÖSYÖV gibi kuruluslara destek vermek amaciyle kurulan destekleme derneklerinin de AYMED ile ortak projelerde yer alabilecegini belirten Süleyman Karadag, özellikle AB destekli projelerde yer almanin AYMED vizyonuna uygun olacagini ve bu konuda AYMED'de TGM olarak her türlü isbirligi destegi verebileceklerini belirtti.

 

<< Geri Dön

2017-2020 Dönemi YK ve DK üyeleri belirilendi (12 Nisan 2017 Çarşamba)

Derneğimizin Bahar Toplantısı Stammtisch 25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy'de (22 Mart 2015 Pazar)

Bundesvereinigung Logistik (BVL) İstanbul Şubesi Türkiye'deki faaliyetlerini artırıyor (31 Ekim 2012 Çarşamba)

Tüm Duyurular

13 Nisan 2017 günü Prof. Dr. André Kaiser ile akşam yemeğinde üyelerimiz bir araya geldiler (14 Nisan 2017 Cuma)

AYMED Stammtisch Bahar'16 toplantısı 16 Nisan'da yapılacak (30 Mart 2016 Çarşamba)

25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy Stammtisch toplantımızda Dr. Yavuz Dizdar konuğumuz oldu (28 Mart 2015 Cumartesi)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2019 © AYMED