Haberler

AYMED, LdV kapsamında VETPRO projesi teklifinde ortak olarak yer aldı.

(9 Şubat 2010 Salı)

Leonarda da Vinci (LdV) sektörel alt programı kapsamında “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının uygulanması” adlı VETPRO proje teklifinde ortak olarak yer aldık.

Hayat boyu öğrenim (Lifelong learning) programı,  Leonarda da Vinci (LdV) sektörel alt programı kapsamında  Ulusal Ajans’a sunulan “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının (EQF/NQF, ECVET, EUROPASS, EQARF) uygulanması” adlı  VETPRO proje teklifinde ortak olarak yer aldık.

 

Mesleki eğitimden sorumlu kişilerin (VETPRO) katıldığı ülkelerarası staj ve çalışma ziyareti olarak adlandırılabilecek hareketlilik faaliyetinin amacı; temel mesleki eğitim ve sürekli mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesi, kişilerin teori ve uygulama içeren faaliyetlerden, özellikle iş bağlantılı eğitimle deneyim kazanmaya teşvik edilmesi, dil becerilerinin, ülkelerarası bağlantıların, eğitmenler ve insan kaynakları yöneticileri için başarılı uygulamaların değişimlerinin geliştirilmesidir. Bu tür bir faaliyet alanı mesleki eğitim alanındaki tüm sosyal ortakların bir araya gelmesini sağlayarak hem ülkelerarası işbirliğinin hem de iş dünyası ile eğitim kurumları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için yararlıdır.

Ulusal Ajans'a sunulan “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının (EQF/NQF, ECVET, EUROPASS, EQARF) uygulanması” adlı  VETPRO proje teklifi Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öncülüğünde aşağıdaki partnerlerden oluşuyor;

- Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi,
- ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği),
- AYMED (Almanya Yüksekokulları Mezunlar Derneği)
- TQnet

Proje detayları için bkz. PROJELER

<< Geri Dön

Sosyal medya hesaplarımız güncelleniyor (9 Aralık 2020 Çarşamba)

19. Olağan GK toplantısı 26 Haziran 2020 günü online meeting şeklinde yapılacak (29 Haziran 2020 Pazartesi)

Nisan ayında yapılması planlan GK toplantısı ertelendi (4 Mayıs 2020 Pazartesi)

Tüm Duyurular

FMEA Standartları, Endüstriyel Uygulamalar ve Yeni FMEA Yaklaşımı webinarı 28 Mart 20201 Pazar günü gerçekleşti (28 Mart 2021 Pazar)

Yeni nesil sensörler, büyük veri, arttırılmış gerçeklik, eklemeli imalat, sürücüsüz araçlar, dijital ikiz, cobot ve dronlar "yok edici inovasyonun" enstrumanları olarak lojistik sektörüne yenilikler ve yok oluşlar getirecek (15 Şubat 2021 Pazartesi)

“Dijital dönüşüm nedir?” sorusunun yanıtını arayacağız. Dijital dönüşümün temelleri, Endüstri 4.0, endüstri devriminin tarihçesi ..... (4 Şubat 2021 Perşembe)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2021 © AYMED