Haberler

AYMED, LdV kapsamında VETPRO projesi teklifinde ortak olarak yer aldı.

(9 Şubat 2010 Salı)

Leonarda da Vinci (LdV) sektörel alt programı kapsamında “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının uygulanması” adlı VETPRO proje teklifinde ortak olarak yer aldık.

Hayat boyu öğrenim (Lifelong learning) programı,  Leonarda da Vinci (LdV) sektörel alt programı kapsamında  Ulusal Ajans’a sunulan “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının (EQF/NQF, ECVET, EUROPASS, EQARF) uygulanması” adlı  VETPRO proje teklifinde ortak olarak yer aldık.

 

Mesleki eğitimden sorumlu kişilerin (VETPRO) katıldığı ülkelerarası staj ve çalışma ziyareti olarak adlandırılabilecek hareketlilik faaliyetinin amacı; temel mesleki eğitim ve sürekli mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesi, kişilerin teori ve uygulama içeren faaliyetlerden, özellikle iş bağlantılı eğitimle deneyim kazanmaya teşvik edilmesi, dil becerilerinin, ülkelerarası bağlantıların, eğitmenler ve insan kaynakları yöneticileri için başarılı uygulamaların değişimlerinin geliştirilmesidir. Bu tür bir faaliyet alanı mesleki eğitim alanındaki tüm sosyal ortakların bir araya gelmesini sağlayarak hem ülkelerarası işbirliğinin hem de iş dünyası ile eğitim kurumları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için yararlıdır.

Ulusal Ajans'a sunulan “Avusturya'da Mesleki eğitim ve Avrupa politika araçlarının (EQF/NQF, ECVET, EUROPASS, EQARF) uygulanması” adlı  VETPRO proje teklifi Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öncülüğünde aşağıdaki partnerlerden oluşuyor;

- Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi,
- ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği),
- AYMED (Almanya Yüksekokulları Mezunlar Derneği)
- TQnet

Proje detayları için bkz. PROJELER

<< Geri Dön

2017-2020 Dönemi YK ve DK üyeleri belirilendi (12 Nisan 2017 Çarşamba)

Derneğimizin Bahar Toplantısı Stammtisch 25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy'de (22 Mart 2015 Pazar)

Bundesvereinigung Logistik (BVL) İstanbul Şubesi Türkiye'deki faaliyetlerini artırıyor (31 Ekim 2012 Çarşamba)

Tüm Duyurular

13 Nisan 2017 günü Prof. Dr. André Kaiser ile akşam yemeğinde üyelerimiz bir araya geldiler (14 Nisan 2017 Cuma)

AYMED Stammtisch Bahar'16 toplantısı 16 Nisan'da yapılacak (30 Mart 2016 Çarşamba)

25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy Stammtisch toplantımızda Dr. Yavuz Dizdar konuğumuz oldu (28 Mart 2015 Cumartesi)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2019 © AYMED