Haberler

AYMED ile SES İşbirliği

(10 Nisan 2012 Salı)

Senior Experten Service (SES) ile AYMED Türk Sanayicilerine ve kuruluşlarına yönelik Alman Kıdemli Uzmanlar tarafından sunulan gönüllü destek programlarını tanıtıyor.

Dernek başkanımız Altay Onur'un  Almanya Merkezli SES Senior Experten Service hizmetlerini tanımak ve bu hizmetleri Türkiye'ye tanıtmak amacıyla Mart ayında Bonn'da katıldığı çalıştay sonrasında Türkiye'deki birçok kamu kurumu, ticaret ve sanayi odaları, OSB'ler, resmi kurumlara yönelik tanıtım toplantılarına başlandı.

Alman Hükümeti desteğinde verilen ve gönüllük esasına dayanan bu hizmetlerinin Türkiye'de yaygınlaştırılması amacıyle Alman Ticaret ve Sanayi Odası, Konsolosluk, İTO, TOBB, Bursa TSO, TÜBİTAK, Üniversiteler, Meslek Okulları ve sivil toplum örgütleri vb kuruluşlara bir dizi tanıtrım etkinliği organize edilerek  SES hizmetlerinden yararlanma konusunda bilgi verilmeye başlandı.

SES'in Türkiye Yetkili Temsilciliği NETA Kurumsal Hizmetler Ltd. Şti. tarafından özellikle KOBİ'lere bu tür hizmetlerin tanıtılması ve projeler oluşturularak Alman kıdemli uzmanlarla çalışılması ve bu tür işbirliklerinin yaygınlaştırılması hedefleniyor. AYMED üyelerinin de değişik uzmanlık alanlarında ihtiyaç duyulan konularda "Made in Germany" know-how'ını çevrelerine duyurmakta etkin rol almaları, böylece Türk-Alman ilişkileri kapsamında özellikle mesleki hizmetlerin geliştirilmesi yönünde işbirliği içinde gerçekleştirllmesinin iki ülke arasındaki ilişkilerde önenli bir rol oynayacağı vurgulanıyor..

Detaylı bilgi için:

http://www.ses-bonn.de/  

www.neta-egitim.com    

 

<< Geri Dön

2017-2020 Dönemi YK ve DK üyeleri belirilendi (12 Nisan 2017 Çarşamba)

Derneğimizin Bahar Toplantısı Stammtisch 25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy'de (22 Mart 2015 Pazar)

Bundesvereinigung Logistik (BVL) İstanbul Şubesi Türkiye'deki faaliyetlerini artırıyor (31 Ekim 2012 Çarşamba)

Tüm Duyurular

13 Nisan 2017 günü Prof. Dr. André Kaiser ile akşam yemeğinde üyelerimiz bir araya geldiler (14 Nisan 2017 Cuma)

AYMED Stammtisch Bahar'16 toplantısı 16 Nisan'da yapılacak (30 Mart 2016 Çarşamba)

25 Mart 2015 tarihinde Kadıköy Stammtisch toplantımızda Dr. Yavuz Dizdar konuğumuz oldu (28 Mart 2015 Cumartesi)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2019 © AYMED