Haberler

AYMED-BWI Semineri 25-26 Kasım 2014 tarihlerinde İTÜ ve YTÜ gerçekleşti

(27 Kasım 2014 Perşembe)

Öğrencilere ve akademisyenlere, Almanya'da öğrenim, Ar-Ge kurumları, özel ve resmi kurumlarda araştırma ve kariyer fırsatları hakkında bilgi verildi.

25 ve 26 Kasım 2014 tarihlerinde AYMED ve Baden Württemberg International (BWI) işbirliğinde İTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitelerinde Almanya'da master ve doktora olanakları, Ar-Ge kurumları ve kariyer fırsatları hakkında seminer verildi.
25 Kasım Salı günü İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü Makina Fakültesi Mavi Salon'da yapılan seminerde Dernek Başkanımız Altay Onur Almanya'da öğrenim, Ar-Ge kurumları, özel ve resmi kurumlarda araştırma ve kariyer fırsatları hakkında bir seminer verdi.  İTÜ Makina ve İmalat Mühendisliği bölümlerinden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katıldığı toplantı 11:00 de başladı ve yaklaşık bir saat sürdü. 
Çoğunluğu son sınıf ve yüksek lisans öğrencileri olan katılımcılar Almanya'da öğrenim, Ar-Ge kurumları, özel ve resmi kurumlarda araştırma projeleri hakkında bilgilendirildiler. Özellikle Baden Württemberg eyaletinde faaliyet gösteren araştırma kurumları ve özel firmalar ilgi odağı oldu         
26 Kasım Çarşamba günü Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Hünkar salonunda aynı konuda yapılan semineri  AYMED Başkanımız Altay Onur ve Yurtdışı İlişkiler Proje Yöneticisi Nurcan Özger birlikte sundular. Saat 14:00 de başlayan çoğunluğu yüksek lisans  ve özellikle son sınıf öğrencilerinin ilgisini çeken seminer yaklaşık 1,5 saat sürdü. 

<< Geri Dön

Sosyal medya hesaplarımız güncelleniyor (9 Aralık 2020 Çarşamba)

19. Olağan GK toplantısı 26 Haziran 2020 günü online meeting şeklinde yapılacak (29 Haziran 2020 Pazartesi)

Nisan ayında yapılması planlan GK toplantısı ertelendi (4 Mayıs 2020 Pazartesi)

Tüm Duyurular

FMEA Standartları, Endüstriyel Uygulamalar ve Yeni FMEA Yaklaşımı webinarı 28 Mart 20201 Pazar günü gerçekleşti (28 Mart 2021 Pazar)

Yeni nesil sensörler, büyük veri, arttırılmış gerçeklik, eklemeli imalat, sürücüsüz araçlar, dijital ikiz, cobot ve dronlar "yok edici inovasyonun" enstrumanları olarak lojistik sektörüne yenilikler ve yok oluşlar getirecek (15 Şubat 2021 Pazartesi)

“Dijital dönüşüm nedir?” sorusunun yanıtını arayacağız. Dijital dönüşümün temelleri, Endüstri 4.0, endüstri devriminin tarihçesi ..... (4 Şubat 2021 Perşembe)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2021 © AYMED