Etkinlikler

Kurumsal Bilgi Güvenliği Semineri


NETA Eğitim ve Danışmanlıkta yapılacak "Kurumsal Bilgi Güvenliği" seminerine tüm üye ve dostlarımız davetlidir.

İş ortaklarımızdan NETA Eğitm ve Danışmanlık Spğanlık/KArtal Ofisinde 13 Mayıs 2013  Pazartesi günü 14:00 - 15:30 saatleri arasında "Kurumsal Bilgi Güvenliği'nin boyutları" hakkında kısa bir seminer verilecektir.

Önemli şirket bilgilerinin gizliliği, bütünlüğü ve kullanılırlığının bir sistem yapısı içinde sağlanması amacıyla geliştirilmiş bilgi güvenliği şartlarını içeren ISO 27001 standardı Bilgi Teknolojisi güvenliğinin tüm yönlerinin kapsamlı olarak ele alındığı bir kılavuz doküman niteliğindedir. Veri kaybı, yetkisiz erişim ve virüslerden korunma, elektronik ticaret, şifreleme ve olası bilgi kayıplarının telafisine kadar iş riskelerini sistem yönetimi gözüyle değerlendiren Bilgi Güvenliği (BG) Yönetim Sistemi, uluslararası standart olarak Information Security Management System (ISMS) adı altında ISO IEC 27001 yayımlanmıştır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 10 Ocak 2013 tarihli ve 28524 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği” ile başvuru yapacak firmalara ISO 9001 Kalite Yönetimi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği yönetim sistemi belgeleri şart koşulmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS) bir kuruluşun tüm bilgi varlıklarının değerlendirilmesi ve bu varlıkların sahip oldukları zayıflıkları ve karşı karşıya oldukları tehditleri göz önüne alan bir risk analize dayalı gereksinimlerini tanımlayan ve firmaların yeterli ve orantılı güvenlik denetimleri seçilmesini sağlamak için tasarlanmıştır uluslararası denetlenebilir standarttır.

Bu tanıtım seminerinde şirketlerde kurulacak böyle bir Bilgi Güvenliği sisteminin yapısı, standardın ve dokümantasyon şartları, mevzuatla ilişkili hususlar hakkında bilgi verilecektir.

Seminer konuya ilgi duyan üyelerimize açıktır. Katılım için rezervasyon gereklidir.

Yer: 
NETA Eğitim Salonu 
Yeni Mah. Mimar Sinan Cad. 10/2
34880 Kartal-İSTANBUL

Bilgi ve rezervasyon için: Tel: 0216-6710960  e-posta: bilgi@neta-egitim.comSon Guncelleme : 9 Mayıs 2013 Perşembe

<< Geri Dön

Üyelikler ve Genel Konular (6 Haziran 2021 Pazar)

Sosyal medya hesaplarımız güncelleniyor (9 Aralık 2020 Çarşamba)

19. Olağan GK toplantısı 26 Haziran 2020 günü online meeting şeklinde yapılacak (29 Haziran 2020 Pazartesi)

Tüm Duyurular

FMEA Standartları, Endüstriyel Uygulamalar ve Yeni FMEA Yaklaşımı webinarı 28 Mart 20201 Pazar günü gerçekleşti (28 Mart 2021 Pazar)

Yeni nesil sensörler, büyük veri, arttırılmış gerçeklik, eklemeli imalat, sürücüsüz araçlar, dijital ikiz, cobot ve dronlar "yok edici inovasyonun" enstrumanları olarak lojistik sektörüne yenilikler ve yok oluşlar getirecek (15 Şubat 2021 Pazartesi)

“Dijital dönüşüm nedir?” sorusunun yanıtını arayacağız. Dijital dönüşümün temelleri, Endüstri 4.0, endüstri devriminin tarihçesi ..... (4 Şubat 2021 Perşembe)

Tüm Etkinlikler

 
Anasayfa | Kurumsal | Üyelik | İşbirlikleri | Haberler | Etkinlikler | Çalışma Grupları | Projeler | Basın | İletişim | Site Haritası
Bu site içinde yer alan içerik AYMED tarafından hazırlanmıştır. Gerekli kontroller yapılmasına karşın dış bağlantıların içeriklerinden AYMED hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Her hakkı saklıdır. 2006-2021 © AYMED